Працюємо 10 років з власниками будинків та квартир дизайнерами державними установами HORECA
☎: (067)6202049, (032)2955539
Ваш Інтерєр
Меню
  • Каталог

    Штори

    Шпалери

    Постіль Ваш інтер'єр

    Світильники

    Домашній текстиль

    Карнизи

    Корисна інформація

    Наші послуги

    Натяжні стелі та 3D-панелі

  • Фото робіт
  • Відгуки
  • Блог
  • Контакти

    Контакти

    Про нас

    Новини та акції

Типи освітлення в інтер’єрі

Замовити дзвінок Виклик дизайнера

Головна » Світильники » Типи освітлення в інтер’єрі


Типи освітлення в інтер’єрі

Для того щоб створити правильний світловий дизайн приміщення, необхідно знати типи  освітлення в інтер’єрі, оскільки воно несе не тільки функціональне навантаження, але і декоративне, психологічне, а також забезпечує зонування. Правильно спроектоване освітлення у приміщенні дуже важливе при створенні комфортної обстановки. Важливо враховувати всі фактори: форму кімнати, наявність вікон, світловий потік, кількість джерел штучного світла і особливості їх розташування. В цій статті ми розглянемо  варіанти освітлення кімнат різного виду.

 

Зміст:

  • освітлення дитячої кімнати
  • освітлення великої кімнати
  • освітлення мансардних кімнат
  • освітлення в ванній кімнаті

 

Освітлення дитячої кімнати

Дитяча кімната – одне з найбільш багатофункціональних приміщень у будинку. У ній дитина не лише спить і грає, але і займається дозвіллям. Залежно від віку в дитячій змінюються домінуючі поверхні: спочатку це підлога, пізніше це письмовий стіл. Особливу увагу приділяють саме освітленню робочого місця дитини, адже від цього залежить її здоров’я. Воно обов’язково повинно забезпечуватися і загальним, і місцевим освітленням.

Освітлення дитячої кімнати Освітлення в дитячій кімнаті

У дитячій кімнаті необхідно максимально використовувати природне освітлення, а в якості штучного освітлення бажано використовувати тепле світло, так як холодне збільшує активність дітей, що у вечірній час небажано. Загальне освітлення рекомендовано виконувати за допомогою розсіяного світла. Такий тип освітлення не буде напружувати м’язи очей. Можливість регулювати яскравість – ще одна корисна функція для дитячої кімнати, яка допомагає змінити функціональне завдання освітлення. Переносні світильники будуть корисні вночі: дитина може взяти з собою цей світильник, який буде грати роль орієнтуючого освітлення. Якщо дитина любить почитати перед сном, то світильник у вигляді бра краще розташовувати біля узголів’я  ліжка. Таке освітлення біля ліжка створить відчуття спокою і безпеки. Декоративне освітлення легко допоможе занурити в казкову атмосферу, а такі ефекти, як «зоряне небо» будь цікаві навіть дорослому.

 

Освітлення великої кімнати

Щоб гармонійно і комфортно освітлити велику кімнату,  зробіть світло багаторівневим (трьох рівнів буде достатньо). На рівні очей сидячої людини – настільні лампи, підсвічування полиць. Середній рівень – бра і торшери. І вищий рівень – стельові світильники і підсвічування стелі. Кімната при такому освітленні буде виглядати більш об’ємною і затишною. Встановіть вимикачі – димери: вони дозволяють реалізувати різні сценарії освітлення і, що важливо, заощадити електроенергію.

Освітлення великої кімнати Освітлення великих кімнат

Не варто нехтувати і акцентним підсвічуванням, щоб, наприклад, підсвітити картину або колекцію посуду за склом. Іноді світильник стає не стільки джерелом світла, скільки прикрасою інтер’єру. Вбудовані точкові світильники допоможуть освітлити  недоступні куточки великої кімнати, особливо, якщо вона має неправильну форму.

І не забувайте загальне правило: перш ніж розставляти світильники в просторому приміщенні, задумайтеся, як саме ваша сім’я планує його використовувати: для сімейних посиденьок перед телевізором, прийому гостей, спільних вечерь або настільних ігор? Виходячи з цього, сплануйте розстановку меблів, а потім беріться за освітлення, орієнтуючись на те, що для кожного виду діяльності або функціональної зони в кімнаті потрібен свій світловий сценарій.

Освітлення мансардних кімнат

Грамотно підібране освітлення мансардних кімнат є  невід’ємним елементом при створенні комфортного інтер’єру. Завдяки великому вибору світильників, ви зможете підкреслити особливий неповторний стиль мансарди. Кількість освітлювальних пристроїв повинно бути розраховане таким чином, щоб отримати рівномірну освітленість всієї площі кімнати. Практично ідеальним варіантом є поєднання в просторій мансарді загального і локального освітлення зі світлими матеріалами обробки. До локальних джерел відносяться: бра, споти, включаючи стельові і настінні, торшери, настільні і підлогові лампи, точкові стельові пристрої. До категорії «загального» світла можна віднести звичні всім стельові люстри, що дають розсіяне світло на всю площу приміщення.

Освітлення мансардної кімнати Освітлення мансардних кімнат

При правильному виборі освітлення  мансарди, можна зробити кімнату більш затишнішою, а також приховати можливі недоліки. Наприклад,  для  мансардних кімнат з низькими стелями краще  відмовитися від стельового освітлення люстрою, а зупинитися лише на світильниках і бра. Це дозволить не тільки розставити акценти, але і уникнути візуального зменшення висоти стелі. Освітлення кутів, навпаки, зробить кімнату більш “відкритою” і візуально збільшить її простір. Крім того, фахівці рекомендують ретельно підходити до вибору лампочок, адже кожна з них відрізняється властивими лише їй характеристиками – потужністю, яскравістю і інтенсивністю випромінюваного світла.

Освітлення в ванній кімнаті

Світло грає важливу роль в загальному сприйнятті приміщення. Тому вирішувати питання освітлення у ванній кімнаті потрібно з урахуванням стилю, в якому вона виконана. Плануючи розміщення світильників, потрібно керуватися наступними принципами: в кімнаті повинно бути достатньо світла, щоб не напружувати зір, але воно не повинне подразнювати очі. Пам’ятайте, у ванній кімнаті завжди підвищена вологість, тому світильники повинні бути вбудовані і захищені від води. Сьогодні в моді комбіноване освітлення на різних рівнях.

Освітлення ванних кімнат Освітлення в ванну кімнату

Якщо у ванній кімнаті є вікно, то загальне освітлення не знадобиться. Досить буде місцевого освітлення окремих зон – ванни, душу, пральної машини, дзеркала і умивальника. При відсутності природного світла необхідно мати освітлення двох типів: загальне – з розсіяним світлом, і місцеве в залежності від призначення зони. Дзеркало – найважливіша зона у ванній кімнаті. Воно повинно мати бічне рівномірне освітлення без тіней і сліпучого ефекту відблисків, які спотворюють зображення. Джерело світла для підсвічування дзеркала повинні мати високий індекс передачі кольору і теплу або нейтральну колірну температуру. По обидва боки від дзеркала можна встановити по світильнику на гнучких кронштейнах, щоб змінювати інтенсивність світла в залежності від потреб.  Для того, щоб зручно було шукати потрібний предмет, в шафки і відкриті полиці вбудовуються невеликі світильники. Комбіноване освітлення в ванній кімнаті дозволяє створити не тільки комфорт в приміщенні, яким ми часто користуємося, але і певний настрій. Воно може бути і романтичним, заспокійливим або стимулюючим: в залежності від наших бажань.

 

Отже,  освітлення у приміщенні  визначає його комфортність, декоративність  та об’ємно-просторове сприйняття. Для кожного приміщення необхідно підібрати правильне освітлення, розташування джерел світла, напрямок світлових потоків,  яке дозволить створити додатковий комфорт і зручності всім мешканцям. Кожна кімната в будинку відповідає своїм функціональним обов’язкам, і саме під них потрібно підлаштовуватися, вибираючи варіанти освітлення.  Виходячи з цього, підберіть оптимальне поєднання світильників для вашого будинку. І пам’ятайте, світло в інтер’єрі – це безмежне поле для ваших фантазій!

Залишіть повідомлення Скасувати відповідь

Розділи

  • Акції
  • Без категорії
  • Все для дітей
  • Дизайн
  • Домашній текстиль
  • Ідеї декору
  • Корисні поради
  • Новини
  • Світильники
  • Сонцезахисні системи
  • Шпалери
  • Штори

  • Щирецька, 36/5(04)
    Львів
    Львівська область
    79071
  • Телефон: 0966054051
    (032)2955539
  • v.i.studia@gmail.com

  • Зелена, 30
    Львів
    Львівська область
    79017
  • Телефон: 0966054100
    (032)2750870
  • v.i.studia@gmail.com

  • с. Зимна вода, ул. Яворовская 22
    Львів
    Львівська область
    81110
  • Телефон: 0672755304
    (032)2421946
  • v.i.studia@gmail.com

  • Ваш інтер'єр - Працюємо на ринку
    західної України 10 років
  • Vashinteier.ua © 2007-2018