Замовити дзвінок
Замовити дзвінок

Залиште Ваше повідомлення і контактні дані і наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим робочий час для вирішення Вашого питання.

Ваше ім'я
Ваше ім'я*
Ваш телефон
Ваш телефон*

* - Поля, обов'язкові для заповнення

Повідомлення надіслано
Ваше повідомлення успішно відправлено. Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш фахівець
Закрити вікно

Світловий дизайн інтер’єру – це багаторівнева система з різних освітлювальних приладів, яка одночасно вирішує функціональні, естетичні і емоційні завдання відповідно до призначення того чи іншого приміщення. Дизайн освітлення кімнат є важливим етапом в плануванні інтер’єру.  У кухні, наприклад, нас в першу чергу цікавить функціональний аспект освітлення “робочого місця”. Точно так само нам не байдужа і ступінь освітленості письмового столу в кабінеті. У спальні або вітальні на перший план виступають питання естетики і створення сприятливої  для відпочинку емоційної атмосфери.

Взагалі, в дизайні освітлення, при всій його раціональності утримується якийсь елемент магії. Світло – настільки сильний і пластичний “матеріал”, що з його допомогою можна “виліпити” будь-який образ предмета. Стосовно до інтер’єру,  роль світла зросла надзвичайно. Проектування дизайну освітлення кімнат – це один з найважливіших моментів роботи дизайнера при створенні різних образів інтер’єру.

Планування світлового дизайну

Підхід до освітлення кімнат потребує неабиякої підготовки. Для конкретизації планів необхідно складати дизайн проекти майбутнього зовнішнього вигляду приміщення. Для робіт по установці електроприладів і світильників закладаються окремі проекти. Отже, дизайн проект освітлення це документ, який  показує на папері всі місця для облаштування приладів освітлення з урахуванням існуючих правил техніки безпеки та інших нормативних документів.

Дизайн проект освітлення враховує розміщення всіх сучасних джерел освітлення в яких можуть бути задіяні: основні світильники, бра, торшери, люмінісцентні лампи, лампочки розжарювання,  світлові шнури, точкові світильники в інтер’єрі, та ін.

Найголовнішою умовою комфорту в освітленні приміщень є правильне співвідношення кількості світильників, які можна розрахувати на одну точку з потужністю. Розрахункові нормативи рекомендують встановлювати на 5м² прилади сумарною потужністю до 75кВт.

Дизайн світильників. Світловий дизайн.

Дизайн освітлення квартири має на увазі дотримання декількох основних правил, які повинен враховувати проект.

  • Яскраве світло сприяє візуальному розширенню простору. Якщо кімната має невелику площу, то проектовані додаткові джерела освітлення допоможуть створити ілюзію додаткового простору.
  • Світильники інтер’єрі з направленим вгору потоком світла візуально піднімають стелі. Це особливо актуально для кімнат зі стандартом висоти 2,50 м. Якщо проводиться ремонт приміщення, яке хотілося б бачити невеликим і затишним, наприклад спальні – світильники направляють так, щоб була затінена стеля.
  • Жодне житлове приміщення не буде виглядати затишно маючи тільки одне джерело світла. Це актуально як для великих залів, освітлюваних центральними люстрами, так і для маленьких віталень.
  • Управління кожною групою світильників повинно бути автономним.
  • Загальне джерело світла не повинне бути занадто яскравим. Підвищеною яскравістю повинні володіти місцеві світильники над робочим столом або над зоною приготування їжі в кухні.

Дизайн світильників

Для освітлення різних кімнат  дизайнерами провідних виробників світлотехніки розроблені комплекти люстр, бра, і всіляких точкових світильників. Великі центральні люстри завжди є важливим, і часто навіть вирішальним декоративним елементом при оформленні інтер’єру кімнати. Саме люстри та світильники сьогодні відрізняються різноманітністю стилів, кількістю лампочок, габаритами самої люстри, матеріалом для плафонів і підвісок, а також дивовижною здатністю створити чарівну гру світла і тіні в самому скромному приміщенні. Вибір матеріалу декору для люстри знаходиться в широкому діапазоні від простого полімерного матеріалу, до прозорого кришталю і вабить своєю задумливою таємничістю найніжнішого муранського скла. Для загального освітлення застосовують люстри не тільки зі звичними і традиційними абажурами, а й з прозорими або відображають типами плафонів.

Підвісні люстри. Дизайн освітлення кімнат.

Для приміщень, дизайн яких виконаних в таких стилях як хай-тек, мінімалізм, техно, авангард, скандинавський стиль або готика, частіше застосовують зовні прості світильники без зайвого декору з плафонами білого або молочного кольору, в яких встановлена одна або дві лампочки.

Якщо приміщення в більш звичному класичному стилі, побутові освітлювальні прилади варто вибирати з колекцій класичного дизайнерського напрямку. Оздоблення і широка колірна гама їх плафонів здатна підкреслити затишок і м’яку домашню атмосферу класичних приміщень.

Співзвучні зі стилем класицизму і завжди популярні напрямки дизайну інтер’єру, такі як бароко, кантрі, стиль прованс, ренесанс, романський і рококо. Для них підійдуть вишукані і витончені види кришталевих люстр, які найчастіше виконані в єдиному екземплярі провідними компаніями і є справжніми шедеврами справжніх майстрів цього делікатного промислу.

Дизайн бра. Дизайн торшерів.

Іноді інтер’єр  декоровано в оригінальному стилі кітч. Саме цей стиль поєднує в собі, здавалося б, не поєднувані речі, навмисне змішання фарб і деталей декору, висмикнутих з різних стилів і епох. Для такого барвисто оформленого приміщення підійдуть люстри, бра і настільні світильники самого різного зовнішнього вигляду і форми виконання. Їх різноманітні і химерні форми сприятимуть закінченості загального барвистого і хаотичного рішення інтер’єру стилю кітч.

Для інтер’єрів  в стилі «лофт» (в перекладі з англійської loft- горище) доречними будуть  потужні світильники досить простої форми, з рисами стандартного, майже промислового дизайну. Для освітлення інтер’єрів в популярному  етнічному стилі. Роль світильників для інтер’єрів в етнічному стилі  зводиться не тільки до висвітлення приміщення, але і в акцентуванні на основних межах всього інтер’єру, а саме його етнічної спрямованості. Такі стилі оформлення приміщень вимагають і світильників з конкретною етнічною складовою в дизайні.

Отже, сьогодні ринок пропонує широкий вибір світильників і люстр: від вигадливих класичних до лаконічних сучасних. Вам вирішувати, якому стилю віддати перевагу. Важливо врахувати розмір (світильник повинен виглядати пропорційно в інтер’єрі), форму плафонів (вона повинна бути зручна в процесі експлуатації), матеріал виготовлення і якість збірки. А також,  світловий дизайн інтер’єру  повинен гармонійно переплітатись з дизайном меблів,  штор, декорів.  Тоді ви, сідаючи в крісло і включаючи торшер, будете завжди відчувати повне блаженство!


  • Коментарі
Завантаження коментарів ...
Товар добавлений в корзину
Всього:
Купити в один клік
Заповніть дані для замовлення
Розрахувати вартість
Заповніть дані для розрахунку ціни
Запросить цену Розрахувати вартість
Замовити консультацію дизайнера
Замовити консультацію дизайнера

Ваше ім'я*
Контактний телефон*

* - Поля, обов'язкові для заповнення

Повідомлення надіслано
Ваше повідомлення успішно відправлено. Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш фахівець
Закрити вікно