Світловий дизайн інтер’єру – це багаторівнева система з різних освітлювальних приладів, яка одночасно вирішує функціональні, естетичні і емоційні завдання відповідно до призначення того чи іншого приміщення. Дизайн освітлення кімнат є важливим етапом в плануванні інтер’єру. У кухні, наприклад, нас в першу чергу цікавить функціональний аспект освітлення “робочого місця”. Точно так само нам не байдужа і ступінь освітленості письмового столу в кабінеті. У спальні або вітальні на перший план виступають питання естетики і створення сприятливої для відпочинку емоційної атмосфери.
Взагалі, в дизайні освітлення, при всій його раціональності утримується якийсь елемент магії. Світло – настільки сильний і пластичний “матеріал”, що з його допомогою можна “виліпити” будь-який образ предмета. Стосовно до інтер’єру, роль світла зросла надзвичайно. Проектування дизайну освітлення кімнат – це один з найважливіших моментів роботи дизайнера при створенні різних образів інтер’єру.
Підхід до освітлення кімнат потребує неабиякої підготовки. Для конкретизації планів необхідно складати дизайн проекти майбутнього зовнішнього вигляду приміщення. Для робіт по установці електроприладів і світильників закладаються окремі проекти. Отже, дизайн проект освітлення це документ, який показує на папері всі місця для облаштування приладів освітлення з урахуванням існуючих правил техніки безпеки та інших нормативних документів.
Дизайн проект освітлення враховує розміщення всіх сучасних джерел освітлення в яких можуть бути задіяні: основні світильники, бра, торшери, люмінісцентні лампи, лампочки розжарювання, світлові шнури, точкові світильники в інтер’єрі, та ін.
Найголовнішою умовою комфорту в освітленні приміщень є правильне співвідношення кількості світильників, які можна розрахувати на одну точку з потужністю. Розрахункові нормативи рекомендують встановлювати на 5м² прилади сумарною потужністю до 75кВт.
Дизайн освітлення квартири має на увазі дотримання декількох основних правил, які повинен враховувати проект.
Для освітлення різних кімнат дизайнерами провідних виробників світлотехніки розроблені комплекти люстр, бра, і всіляких точкових світильників. Великі центральні люстри завжди є важливим, і часто навіть вирішальним декоративним елементом при оформленні інтер’єру кімнати. Саме люстри та світильники сьогодні відрізняються різноманітністю стилів, кількістю лампочок, габаритами самої люстри, матеріалом для плафонів і підвісок, а також дивовижною здатністю створити чарівну гру світла і тіні в самому скромному приміщенні. Вибір матеріалу декору для люстри знаходиться в широкому діапазоні від простого полімерного матеріалу, до прозорого кришталю і вабить своєю задумливою таємничістю найніжнішого муранського скла. Для загального освітлення застосовують люстри не тільки зі звичними і традиційними абажурами, а й з прозорими або відображають типами плафонів.
Для приміщень, дизайн яких виконаних в таких стилях як хай-тек, мінімалізм, техно, авангард, скандинавський стиль або готика, частіше застосовують зовні прості світильники без зайвого декору з плафонами білого або молочного кольору, в яких встановлена одна або дві лампочки.
Якщо приміщення в більш звичному класичному стилі, побутові освітлювальні прилади варто вибирати з колекцій класичного дизайнерського напрямку. Оздоблення і широка колірна гама їх плафонів здатна підкреслити затишок і м’яку домашню атмосферу класичних приміщень.
Співзвучні зі стилем класицизму і завжди популярні напрямки дизайну інтер’єру, такі як бароко, кантрі, стиль прованс, ренесанс, романський і рококо. Для них підійдуть вишукані і витончені види кришталевих люстр, які найчастіше виконані в єдиному екземплярі провідними компаніями і є справжніми шедеврами справжніх майстрів цього делікатного промислу.
Іноді інтер’єр декоровано в оригінальному стилі кітч. Саме цей стиль поєднує в собі, здавалося б, не поєднувані речі, навмисне змішання фарб і деталей декору, висмикнутих з різних стилів і епох. Для такого барвисто оформленого приміщення підійдуть люстри, бра і настільні світильники самого різного зовнішнього вигляду і форми виконання. Їх різноманітні і химерні форми сприятимуть закінченості загального барвистого і хаотичного рішення інтер’єру стилю кітч.
Для інтер’єрів в стилі «лофт» (в перекладі з англійської loft- горище) доречними будуть потужні світильники досить простої форми, з рисами стандартного, майже промислового дизайну. Для освітлення інтер’єрів в популярному етнічному стилі. Роль світильників для інтер’єрів в етнічному стилі зводиться не тільки до висвітлення приміщення, але і в акцентуванні на основних межах всього інтер’єру, а саме його етнічної спрямованості. Такі стилі оформлення приміщень вимагають і світильників з конкретною етнічною складовою в дизайні.
Отже, сьогодні ринок пропонує широкий вибір світильників і люстр: від вигадливих класичних до лаконічних сучасних. Вам вирішувати, якому стилю віддати перевагу. Важливо врахувати розмір (світильник повинен виглядати пропорційно в інтер’єрі), форму плафонів (вона повинна бути зручна в процесі експлуатації), матеріал виготовлення і якість збірки. А також, світловий дизайн інтер’єру повинен гармонійно переплітатись з дизайном меблів, штор, декорів. Тоді ви, сідаючи в крісло і включаючи торшер, будете завжди відчувати повне блаженство!
Copyright 2007-2020 © Наш адреса: м.Львів, |
E-mail: office@vashinterier.ua
|