Замовити дзвінок
Замовити дзвінок

Залиште Ваше повідомлення і контактні дані і наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим робочий час для вирішення Вашого питання.

Ваше ім'я
Ваше ім'я*
Ваш телефон
Ваш телефон*

* - Поля, обов'язкові для заповнення

Повідомлення надіслано
Ваше повідомлення успішно відправлено. Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш фахівець
Закрити вікно

Види карнизів і їх кріплень

В багатьох перед тим як замовити штори виникає питання: “А на що ж їх вішати?”. В цій статті ми розкажемо: які бувають варіанти карнизів? на що звертати увагу? і саме головне, чому не потрібо поспішати замовляти карнизи, якщо ще не знаєте які саме будуть штори?

І так, чому не треба спішити з покупкою карнизів:

 1. Банально, може не підійти дизайн до обраної штори;

 2. Може бути закороткий, або задовгий;

 3. Як варіант не розраховане навантаження, карниз просто прогнеться;

 4. Четверте, ви змонтуєте карнизи заблизько один до одного, чи до ніші, чи не залишите місця для декору і потім штори будуть важко їздити;

 5. Або ви захочете ідеальну складку в шторах, а для цього потрібне елементарне - правильна відстань між шторою і тюлем, без якої така складка не вийде.

Щоб цього всього уникнути, давайте розберемося які бувають карнизи, які нюанси треба враховувати, і це точно допоможе вам з вибором.

Часто люди не звертають увагу на карнизи або  дають завдання ремонтникам, щоб вони самі вибрали карниз і змонтували його. І нам завжди згадується історія, коли ми приїжджаємо на об'єкт, де зроблений дорогий якісний ремонт і бачимо нішу, в якій планувався профільний карниз, а в ній змонтований дешевий декоративний карниз з масмаркету, в голові не вкладається, як він туди помістився)))   І виглядає це, звичайно, не красиво і не логічно.

.Або інша ситуація, коли ніша під карниз настільки маленька, що ледь один ряд змонтується. Однозначно, що в першому, що вдругому випадку прийдеться переробляти і знову платити за роботу і матеріали або мучитися і кожен раз закриваючи штори згадувати всіх, хто дотичний до тих карнизів)))

Які карнизи бувають?

Я б розділила всі карнизи на дві великі групи: 

 • декоративні і 

 • профільні, прихованого монтажу, які монтуються переважно в ніші.

Декоративні карнизи

Декоративний карниз. Декоративний карниз на еркер.

Коли які карнизи застосовувати. Безумовно, якщо карниз у вас служитиме ще й декором, елементом дизайну в інтер'єрі, то звісно потрібно обирати тільки декоративний карниз. Якщо у вас класичний стиль, то найкраще підійдуть латунні, золоті або кольору антик з цікавими закінченнями, красивими тримачами, які прикрашатимуть інтер'єр. А якщо ще й висота стелі дозволяє, то можна обирати великі, масивні закінчення та кільця і все це тільки підкреслить багатство інтер'єру і його стиль.

Або навпаки, у вас простий лаконічний інтер'єр і треба додати цікавих елементів до нього, тоді можна вибрати білі, чорні, або сталеві карнизи з сучасними наконечниками і стильними кільцями. Такі труби бувають квадратної чи прямокутної форми.

Зверніть увагу, що такі карнизи завжди будуть дорожчими за профільні. І ще одне, якщо стіна має більше ніж 3.5 метри ширини, а висота 3 м і ви хочете класичні карнизи з кільцями, тоді треба ставити 4 кронштейни, і це заважатиме правильному функціоналу штор. Є вихід - поставити профільні труби, які виглядають, як звичайні, але тоді по них кільця не їздять, а є вмонтовані гачки. Вигляд візуальний схожий таких карнизів, але функціонально вони різні.

Профільні карнизи

Карниз в ниші. Профільний карниз.

Друга категорія карнизів - це профільні. Вони не мають ніякого дизайнерського змісту, прості на вигляд - білі, чорні чи сірі, і їх переважно монтують в ніші. Такі карнизи можуть бути різних розмірів, від найменших до безкінечності, адже їх можна зістиковувати і це не впливає на їждження бігунків. Найдовша планка - 8 метрів і вона нарізаються по потрібних розмірах.

Такі карнизи можна гнути в арку чи еркер.

Перед тим як замовляти профільні карнизи треба врахувати кілька нюансів:

 1. Яка саме вага штор планується?

 2. Яке управління має бути: ручне, шнуркове чи електроуправління?

 3. Скільки видів штор запроектовано по дизайну?

 4. Який вид складки буде в шторі?

 5. Чи потрібна додаткова рейка на декор?

 6. Яка ширина ніші має бути?

Тому рекомендую проконсультуватися з дизайнером по шторах, або запросити нашого чи іншого спеціаліста по карнизах на заміри або попередню консультацію.

Далі розповім про такий вид карнизів, який поєднує в собі і профільний, і декоративний. Переважно такі труби бувають або квадратної форми, або плоскі прямокутні. В більшості випадків вони підходять до сучасних мінімалістичних  інтер'єрів.  Це профіль, який кріпиться на кронштейни, як в декоративному карнизі, але бігунки з гачками їздять по профілю, а не на кільцях. Такі труби можуть бути в різних відтінках: антик, хром, матове золото, срібло, частин, чорний, або білий. 

Сучасний карниз. Карниз для штор в спальню.

Різновиди профільних стельових карнизів

1. Подвійні бюджетні карнизи, які монтуються як в нішу, так і просто до стелі. Вони бувають заокругленні скраю, або прямі. Між рейками можуть бути різні відстані і їх обирають в залежності від дизайну штор та тюлю. Вартість таких карнизів від 220 грн за метр пог. Ми майже завжди додаємо до стандартної комплектації більшу кількість гачків і бігунків.

2. Найпопулярніший профіль кс гнеться по лекалу і може бути з управлінням і якщо є кілька видів штор та тюлю такий карниз ідеально підходить, бо можна коригувати відстані між рейками.

3. Також карнизи мають особливість що управління шторами може бути шнуркове, коли тянеш шнур і штора відкривається, це зручно, коли доступ до штор обмежений, наприклад, стоїть диван, чи стіл робочий, або щоб не рухати штори кожен раз руками. Отже можна керувати шнурковим управлінням, або поставити автоматичне, це коли штори відкриваються і закриваються  пультом або клавішею.

4. Далі карнизи, які можна вивішувати в різні форми. Переважно це арки, еркери, або загнуті кути, але інколи бувають навіть і кола. Такий карниз приходить довгою рейкою і монтаж виникає його безпосередньо при кріпленні на стіну. Вони підходять для середньої важкості штор на висоту до 3 м. Коли треба зробити арку, чи загнути кути, ми використовуємо такі карнизи, які гнуться вони вже на виробництві по лекалах, які малюють монтажники.

5. Ще один вид профільних карнизів - це гнучкі, або прямі пластикові. Їх виготовляє відома швецька компанія Форест, вони відмінні від алюмінієвих тим, що бігунки тихіше їздять, але для них має бути ідеально рівна поверхня, бо при монтажі можуть бути нюанси.

Гнучкий карниз. Карниз гнучкий.

6. Ще один профільний карниз, яий ми називаємо міні, підійде в тих випадках, коли зазор між вікном і стелею надзвичайно маленький і щоб можна було відкрити вікно монтуються такі тоненькі рейки. 

Зверніть увагу наскільки різноманітний і широкий вибір в декоративних карнизів. На що треба звернути увагу при виборі:

 • В першу чергу це елемент декору, тому важливо його поєднати, наприклад з кольором люстри, чи з дверними ручками, або фурнітурою, яка є на меблях. Якщо, наприклад, є елементи латуні, чи золота, відповідно підбирається і колір декоративного карнизу.

 • Такі карнизи бувають різних діаметрів, на різні висоти, є різноманітні закінчення: металеві, дерев'яні і навіть з кристалами, які виблискують при потраплянні світла на них.

 • Чим вища висота в приміщенні і масивніші штори, тим більший діаметр труби потрібно вибирати. Тоді карнизи виглядають красиво і органічно. І навпаки, якщо у вас не велика висота, 250 чи 270 вам не потрібні такі громіздкі карнизи, можна сміло брати діаметр 19 чи 25 мм. До таких декоративних карнизів можна підбирати і кільця, різного діаметру та дизайну. Доречі, є спеціальні вставки для кілець, які дозволяють їм ідеально тихо скользити!!!! по трубі.

Як ви вже побачили, вибір  карнизів мега великий, і є різні нюанси, які потрібно враховувати перед замовленням. Тому наша рекомендація - вибирайте карнизи зі спеціалістом, а в  ідеалі щоб він попередньо приїхав до вас, побачив завдання і запропонував рішення. Або приїжджайте до нас в салон і оберемо карниз, який буде багато років функціонально працювати.

 • Коментарі
Завантаження коментарів ...
Товар добавлений в корзину
Всього:
Купити в один клік
Заповніть дані для замовлення
Розрахувати вартість
Заповніть дані для розрахунку ціни
Запросить цену Розрахувати вартість
Замовити консультацію дизайнера
Замовити консультацію дизайнера

Ваше ім'я*
Контактний телефон*

* - Поля, обов'язкові для заповнення

Повідомлення надіслано
Ваше повідомлення успішно відправлено. Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш фахівець
Закрити вікно