Сучасні шпалери на кухню – відмінний варіант обробки стін на кухні. Але тільки, якщо ви правильно виберете тип покриття. Як вибрати шпалери для кухні? На що звернути увагу при покупці? Що потрібно врахувати при виборі шпалер для кухні? Як з їх допомогою скорегувати недоліки кухонного простору? Підказки дизайнера, які шпалери вибрати на кухню – в цій статті.
Перед покупкою уважно вивчіть інформацію на упаковці. Особливу увагу зверніть на ці характеристики:
Флізелін – матеріал із спресованих волокон целюлози з додаванням поліестеру і віскози. Він «дихає», тому, незважаючи на постійну вологість на кухні, під шпалерами не оселиться цвіль.
У флізелінових кухонних шпалер багато варіацій: з малюнком або однотонні під фарбування, гладкі, рельєфні, комбіновані, матові або з легким глянцевим блиском. Клеїти їх нескладно. Вони легко розгладжуються, не деформуються при намоканні. Замість шпалерного полотна клей наносять на поверхню стіни, в результаті наклеювати їх простіше і швидше.
Більшість шпалер під фарбування зроблені з цього матеріалу. Зазвичай їх можна перефарбовувати 6-7 разів якісною фарбою – водоемульсійною або латексної на акриловій основі.
Міцні, вологостійкі і доступні за ціною. Миючі вінілові шпалери відмінно підходять для обробки кухні та інших приміщень з підвищеними вимогами до вологостійкості – санвузли, передпокої, коридори.
Навіть якщо бюджет на ремонт кухні обмежений, варто віддати перевагу шпалерам з вініловим покриттям на флізеліновій основі. Переплата окупиться зручністю. Їх легше клеїти, вони рівніше лягають на стіну, краще приховують дефекти поверхні.
Шпалерам з вінілу властиво імітувати інші оздоблювальні матеріали: цеглу, декоративну штукатурку, тканина, рогожу, рослинні волокна. Але важливий баланс між красою і зручністю: у приміщенні, де постійно готують, гладка поверхня практичніша рельєфної.
Багато хто побоюється, що вінілові шпалери не «дихають». Це справедливо тільки для дешевих покриттів. У більш якісних і дорогих є мікропори, які пропускають повітря і випаровують вологу. Щоб гарантовано уникнути появи цвілі, перед обклеюванням обробіть стіни антигрибковим складом.
Один з видів шпалерного вінілу гарячого тиснення, з верхнім шаром що імітує шовк. Невибагливі у догляді, довго не вицвіте на сонці. Стіни, обклеєні шовкографією, сміливо можна мити.
Міцні, довговічні, вогнестійкі шпалери зі скловолокна за всіма характеристиками відмінно підходять для вологих приміщень на зразок кухні. Традиційно вони білого кольору, оскільки розраховані під фарбування: легко переносять 10-15 циклів без шкоди зовнішньому вигляду.
Склошпалери армують стіни, маскують тріщини і запобігають появі нових, пропускають повітря, і під ними не заводяться грибки.
Не всі варіанти натуральних шпалер можна використовувати на кухнях, але бамбукові, коркові, джутові, сизалеві цілком впораються з цим завданням. Щоб важкі полотна міцно трималися на стінах, потрібно використовувати спеціальний клей.
Шпалерами з фотодруком ви не тільки освіжите інтер’єр, але і додасте об’єму невеликому приміщенню. Домогтися потрібного ефекту в маленькому приміщенні допоможуть панорамні зображення з перспективою: види міста, пейзажі, імітація вікна. Замість паперових рекомендуємо придивитися до флізелінових і антивандальних фотошпалер для кухні зі спеціальним захисним покриттям.
Якщо одна стіна яскрава або оформлена фотошпалерами, інші три залиште спокійними, однотонними.
Не використовуйте для кухні паперові та тестильні шпалери. Навіть з вологостійким просоченням вони недовго проживуть в складних кухонних умовах.
Комбінуючи дизайн, використовуйте шпалери-компаньйони з колекцій одного виробника. Вертикальні смужки візуально піднімуть низьку стелю. Поперечні лінії зроблять приміщення нижче, але «розсунуть» стіни.
Якщо кухня знаходиться з півночі/заходу, придивіться до шпалер теплих тонів: жовтих, кремових, трав’янисто-зелених, персикових. Коли вікна виходять на південь, краще підібрати ніжно-блакитні, світло-зелені, сині, сріблясті.
Copyright 2007-2020 © Наш адреса: м.Львів, |
E-mail: office@vashinterier.ua
|