Саме характерний блиск тафти миттєво виділяє її серед усіх інших тканин.
Тафта – тканина, яка ефектно демонструвала протягом століть багатство і високе соціальне становище своїх власників. З цього жорсткого і щільного матеріалу, що виготовлявся в колишні часи тільки вручну з натурального шовку, шили розкішні вечірні сукні з пишними і об’ємними силуетами, а також прикрашали ним інтер’єри багатих особняків і палаців.
Це глянцеве полотно прийшло до нас з Персії (сучасний Іран) і, як і в багатьох інших випадках, раніше його ткали з шовкових ниток, що, звичайно, накладало серйозний відбиток на вартість.
Зате зараз у складі тафти може бути і шовк, і бавовна, і синтетичні волокна, а також різні їх комбінації. Який склад кращий? Шовкова і бавовняна тафта гіпоалергенна, не накопичує пил, довгий час зберігає привабливий зовнішній вигляд і стійка до пошкоджень. Однак і ціна тканини буде висока. Штучні нитки дозволяють отримати матеріал легший і щільний (знадобиться там, де потрібно обмежити потік сонячних променів, що проникають в приміщення).
Дуже різноманітна і колірна палітра тафти, хоча основних видів всього два: однотонна і шантан (його ще іноді називають «хамелеон», і він об’єднує тканини, що переливаються різними відтінками залежно від кута зору).
Мабуть, головною перевагою тафти як портьєрної тканини – можливість драпірувати її самим вигадливим чином. Складки чудово тримають форму і стануть ефектним доповненням до пишних інтер’єрів.
Дивно, але за допомогою цієї ж самої тканини можна, навпаки, створити відчуття простору і невимушеності: просто дозвольте тафті вільно звисати з вікна, і вийде прекрасний варіант для більш лаконічних і сучасних стилів.
Про універсальність тафти говорить і те, що штори з неї будуть добре виглядати, мабуть, в будь-якому приміщенні будинку, особливо у вітальні чи спальні. Дійсно, святковий блиск тафти відразу додасть ошатний вигляд вітальні, причому тут можна не обмежувати себе у виборі фактури: цікавим рішенням стане жата тафта або прикрашена вишивкою. М’який затишок спальні підкреслять мерехтливі подвійні штори, де невагома фіранка буде ховатися за більш щільною тафтою.
Крім того, тафту з успіхом можна використовувати і в кабінеті, вибравши гладку однотонну тканину. Вона буде доречна і на кухні, і тут її відтінок може бути найяскравішим.
Широко застосовується тафта і в домашньому текстилі: завдяки зовнішній привабливості її часто вибирають для декору покривал, подушок, балдахінів і іноді навіть для оббивки меблів.
Однак, як і у більшості матеріалів, у тафти є свої недоліки. Працювати з тафтою непросто, тому пошиття виробів з неї рекомендується довірити професіоналам. Також тканину досить вимоглива в догляді і може давати усадку після прання.
Втім, нехай ці труднощі не лякають: проявіть трохи уваги до примхливої красуні, і вона довгі роки сяятиме на радість вам і гостям вашого будинку.
Copyright 2007-2020 © Наш адреса: м.Львів, |
E-mail: office@vashinterier.ua
|